Výživa předškolních dětí (3-6 let)

 

Výživa v současném pojetí není pouze o výživě jako takové (skladba potravin, doporučené dávky, doporučené porce apod.). Významnou část tvoří rodina, její zvyky, návyky a chování. Co je základem úspěšného rozumného stravování se dozvíte v této kapitole.

Dále se zde dozvíte, jak by měla vypadat strava předškolních dětí, jak vypadá stravování v mateřských školách a jaké může být výživové chování dětí.

Více informací

Pitný režim

 

Všichni, včetně dětí, bychom měli pít nejčastěji obyčejnou neperlivou vodu a také by měla být základem pitného režimu. O pitném režimu si můžete přečíst více po kliknutí na tlačítko.

Více informací

Vzorový jídelníček

 

Zajímá Vás, jak by se mohl skládat jídelníček dětí v předškolním věku? Podívejte se na více informací.

Více informací

Recepty

 

Recepty na pokrmy, na kterých si společně s dětmi opravdu pochutnáte, naleznete tady.

Více informací

Mýty o potravinách

 

Získáváte spousta informací o potravinách z různých zdrojů a nevíte čemu věřit? Zde naleznete odpovědi a vysvětlení na nejčastější mýty o potravinách, které kolují veřejností.

Více informací

Růstové grafy

 

Pravidelné sledování tělesného růstu dítěte je součástí každodenní pediatrické praxe. Zároveň je i úkolem rodičů sledovat růst svého dítěte a případné pochybnosti konzultovat s lékařem.

Více informací

Pohyb předškolních dětí

 

U dětí je pohyb obzvlášť důležitý. Je nezbytný pro správný vývoj dítěte. Nesprávně zvolený, nedostatečný pohyb, nebo nadměrné fyzické zatížení dítěte může naopak způsobit velké škody.

Více informací

Tipy a triky

 

Zajímá vás, proč vaše dítě zrovna nechce jíst a jak jej to naučit? V této kapitole vám přinášíme tipy a triky, jak na děti v oblasti stravování a jak je učit zdravému životnímu stylu.

Více informací