Jak přihlásit MŠ do projektu?

 

Rádi byste svou mateřskou školu přihlásili do projektu a nevíte jak? Podívejte se zde.

Více informací

Stravování v MŠ

 

Jak vypadá stravování v mateřských školách a co musí MŠ dodržovat naleznete tady.

Více informací

Spotřební koš

 

Složení stravy v mateřských školách se řídí, mimo jiné tzv. spotřebním košem, který je uveden ve Vyhlášce 107/2005 Sb., o školním stravování (platná po 1. 2. 2015). Legislativně je stanoveno deset skupin potravin (maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, ovoce, zelenina, tuky, cukry, brambory, luštěniny atd.) a jejich doporučená spotřeba na žáka a den. Obvykle se spotřební koš mateřských škol uvádí za měsíc, ale vychází právě z denních dávek. Jeho dodržování zajišťuje přísun potřebných živin. K jednotlivým komoditám přikládáme konkrétní doporučení a rady a tipy, jak splňovat legislativní i výživové požadavky.

Více informací

Nutriční doporučení MZČR

 

V září roku 2015 vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR dokument s názvem Nutriční doporučení (ND). ND je souborem doporučení, která mají vést školní jídelny k nutričně vyváženému a pestrému jídelníčku. Při hodnocení jídelníčku v projektu Cepík je proto použito i toto doporučení, pro lepší přehled o možných změnách v jídelníčku vzhledem k poslední legislativě.

Více informací

Jak upravit jídelní lístek v MŠ?

 

Jak lze upravit jídelní lístek tak, aby byla dodržena nutriční doporučení MZČR, naleznete v této sekci.

Více informací

Zapojené MŠ

 

Jaké mateřské školy se již našeho projektu zúčastnily?

Více informací

Recepty

 

V rámci projektu Cepík každoročně pořádáme školení kuchařek v Gastrostudiu Bidfood v Kralupech nad Vltavou. Recepty na pokrmy, které se vařily a ochutnávaly, naleznete v této sekci.

Více informací